مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت:با توجه به نوساناتی که در قیمت گوشت قرمز به وجود آمده به منظور تنطیم بازار هزار تن گوشت وارداتی در سطح شهر تهران عرضه شده است.

علیرضا ولی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در برنامه گفتگوی 18:30 با اشاره به تنظیم بازار گوشت و مرغ در ماه مبارک رمضان اظهار داشت:با توجه به نوساناتی که در قیمت گوشت قرمز به وجود آمده به منظور تنطیم بازار هزار تن گوشت وارداتی در سطح شهر تهران عرضه شده است.

وی ادامه داد:میزان مصرف سالانه گوشت در کشور ما 920 هزار تن و میزان تولید حدود 820 هزارتن است که 100 هزار تن نیز از طریق واردات تامین می شود.

ولی تصریح کرد:در اواخر سال گذشته به خاطر شرایط جوی و صادرات غیرقانونی ، نوساناتی در قیمت گوشت گوسفندی ایجاد شد که برای تنظیم بازار علاوه بر گوشت منجمد ، مقداری گوشت گرم نیز وارد کشور شد و در بهمن و اسفند قیمت ها تعادل یافت.

این مقام مسئول ادامه داد:در فروردین و اردیبهشت امسال نیز به دلیل کاهش عرضه از سوی دامداران ،قیمت ها افزایش یافت که به منظور تنظیم بازار از روز گذشته روزانه 3 هزار لاشه گوشت وارداتی به 200 مرکز عرضه در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های شهروند توزیع شده است.

وی در خصوص قیمت گوشت های وارداتی گفت:قیمت هر کیلو گوشت شقه ای 30 هزار و 500 تومان، هر کیلو ران گوسفندی 31 هزار و 500 تومان و قیمت هر کیلو سردست نیز 29 هزار و 500 تومان است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد:امروز به میزان کافی گوشت گرم در کشور موجود است و واردات هم به میزان کافی صورت گرفته ، همچنین از استان هایی که مازاد مصرف، تولید گوشت داشته اند به سایر استان ها توزیع می شود.

ولی تاکید کرد: با توجه به تمهیدات صورت گرفته و عرضه مناسب، به طور حتم طی چند روز آینده قیمت گوشت به تعادل می رسد چراکه در روند تولید داخلی هیچ خللی وارد نشده و افزایش قیمت تنها به دلیل کاهش عرضه از سوی دامداران رخ داده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در خصوص وضعیت بازار مرغ اظهار داشت:در شرایط کنونی بازار مرغ متناسب است چراکه ظرفیت تولید طی 2 سال اخیر به 3 میلیون تن افزایش یافته است.

وی ادامه داد:هم اکنون میزان مصرف مرغ در کشور 2 میلیون و 100 هزار تن و میزان تولید 2 میلیون و 250 هزار تن است و برای صادرات مازاد مصرف نیز برنامه ریزی صورت گرفته است.

ولی ادامه داد:در بحث ذخائر گوشت و مرغ هیچ کمبودی وجود ندارد و به منظور تنظیم بازار از یک ماه قبل 20 هزار تن مرغ و 2 هزار تن گوشت قرمز منجمد در سطح استان ها توزیع شد.

وی در خصوص قیمت مرغ عرضه شده برای تنظیم بازار گفت: هر کیلو مرغ منجمد 5300 تومان درب سردخانه تحویل عرضه کننده می شود و نهایت باید با قیمت 5700 تومان به دست مصرف کننده برسد.

این مقام مسئول با اشاره به کیفیت مطلوب مرغ منجمد افزود: از سال 96 به منظور راحتی مصرف کنندگان ، مرغ قطعه بندی منجمد هم به بازار عرضه شده است.

ولی در خصوص افزایش قیمت نهاده ها گفت:هفته گذشته به طور ناگهانی قیمت ذرت و کنجاله افزایش یافت و سریعا 100 هزار تن محصول از سوی شرکت پشتیانی در اختیار تشکل ها قرار گرفت همچنین ذرت در بورس هم عرضه شد که این امر سبب شد قیمت این نهاده ها 7درصد از قیمت قبل هم کمتر شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به افزایش قیمت جوجه یک روزه نیز اظهار داشت:بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار و وزارت جهادکشاورزی ، قیمت جوجه یک روزه 1700 تومان تعیین شده است و دستگاه های نظارتی با گران فروشی و تخلف در این حوزه برخورد می کند.

روابط عمومی شرکت سهامی پشتیبانی امورد ام کشور

Image معاون شرکت پشتیبانی اموردام: 100 هزار تن گوشت قرمز توسط بخش خصوص وارد می شود
شنبه, 28 مرداد 1396
  معاون شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه مصرف گوشت قرمز در سطح کشور حدود... Read More...
Image مدیر کل پشتیبانی امور دام اصفهان: نیاز به واردات 100 هزار تن گوشت قرمز در سال داریم
شنبه, 28 مرداد 1396
مدیر کل پشتیبانی امور دام استان اصفهان گفت: قیمت نهاده‌های دامی از ثبات نسبی خوبی... Read More...
Image نرخ خرید تضمینی ذرت در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد
شنبه, 28 مرداد 1396
مدیر کل پشتیبانی امور دام کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال محصول ذرت به قیمت هر... Read More...
Image مدیرکل پشتیبانی امور دام استان بوشهر مطرح کرد افزایش نامتعارف قیمت جوجه/توقف ‌تولید مرغ‌‌ در استان بوشهر‌
چهارشنبه, 25 مرداد 1396
مدیر کل پشتیبانی امور دام استان بوشهر گفت: افزایش ۳۰ درصدی قیمت جوجه سبب متوقف شدن... Read More...
Image 2000 تن مرغ منجمد در کرمان توزیع شد
دوشنبه, 23 مرداد 1396
مدیرکل پشتیبانی امور دام شمال استان کرمان گفت: طرح توزیع مرغ منجمد به منظور تنظیم... Read More...
تعامل و هم اندیشی مدیران ستادی برعملکرد ادارات کل و بازدید از استان تهران
یکشنبه, 01 مرداد 1396
پیرو نامه شماره 32/28716 مورخ 1396/03/20 منضم به مصوبات دومین جلسه شورای مدیران ستادی... Read More...
بررسی علل عدم بازارپسندی مرغ منجمد و رفع چالشهای موجود در کشتارگاههای طیور کشور
یکشنبه, 01 مرداد 1396
در راستای وظیفه محوله بر شرکت پشتیبانی امور دام کشور در خصوص خرید مرغ مازاد... Read More...

چنانچه  پیشنهاد،نظر و یاشکایتی دارید

میتوانید از طریق سامانه شکایات و نظرات پیغام خود را برای ما ارسال کنید و آن را پیگیری نمایید

ورود به سامانه

دسترسی همکاران

 

آدرس :تهران-میدان ونک-خیابان برزیل شرقی-پلاک33

 تلفن:82971000

گالری

آمار بازدیدکنندگان

امروز
این هفته
این ماه
همه روزها
130
23666
66000
522081


آی پی شما:54.198.68.152