بهره مندی اداره کل پشتیبانی امور دام استان کردستان از توانمندیهای بخش مردمی

استان کردستان با دارا بودن تعداد 752 واحد مرغداری گوشتی و تعداد 2900 واحد دامداری صنعتی و غیر صنعتی یکی از قطب های تولید گوشت مرغ در کشور می باشد .

 اداره کل پشتیبانی امور دام استان در راستای حمایت از بخش تولید دام و طیور در سال 1402 وسه ماهه اول سال جاری جمعا مقدار 31500 تن نهاده دامی ( ذرت ، جو، کنجاله سویا) به مبلغ 340 میلیارد تومان بصورت مدت دار چند ماهه در قالب اخذ چک و سفته و ضمانت نامه بانکی در بین مرغدارن و دامداران استان توزیع نموده است.

  همچنین این اداره کل در راستای بهره گیری از توانمندی های بخش مردمی در سال 1402 با توجه به حجم ورودی محمولات اقدام به تامین فضای ذخیره سازی بالغ بر 100000تن نموده است با توجه به اینکه استان فاقد هر گونه فضای ذخیره سازی ملکی سوله ، سیلو و سردخانه می باشد ولی خوشبختانه با اقدامات مثبتی که طی سنوات اخیراز طریق بخش مردمی در استان شده است. استان دارای 96هزار تن فضای سرد خانه و 840 هزار تن سیلو و سوله می باشد که امکان استفاده در قالب قرارداد اجاره در صورت نیاز را برای استان در تمامی نقاط استان فراهم نموده است. استان کردستان با توجه به تولید میانگین 8000 تن گوشت مرغ در ماه هشتمین تولید کننده در سطح کشور می باشد با توجه به مصرف سرانه میانگین 25 کیلوگرم در سال این استان با تولید بیش بود مرغ مواجه می باشد که این اداره کل در سه ماهه اول سال جاری با هدف ذخیره سازی و کمک به تولید استان علیرغم صادرات بیش از 1000 تن به کشور عراق نسبت به خرید مقدار 300 تن مرغ منجمد و ذخیره سازی در سردخانه اقدام نموده است.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=154001