به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور در ادامه انجام بازدید های میدانی و استانی سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام کشور، ظهر امروز یکشنبه ۱۹ شهریور ماه با هدف تأمین گوشت مورد نیاز کشور و تسهیل در واردات دام از مرزهای سیستان و بلوچستان در نشستی با حضور مسئولان عالی وزارت جهادکشاورزی، سازمان جهادکشاورزی استان، دامپروران، نمایندگان کشتارگاه ها و واردکنندگان دام استان سیستان و بلوچستان در چابهار بر بهره گیری از ظرفیت های استان در زمینه تأمین گوشت قرمز مورد نیاز کشور تأکید کرد.

         صدراله دولت سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام کشور در حاشیه این نشست عنوان کرد: ایجاد وحدت رویه، مدیریت قیمت واردات دام از مرز، فعال سازی واحدهای کشتارگاهی و بسته بندی با تمام ظرفیت کاری، تأمین دام برای واحدهای پرواربندی و در نهایت تأمین ضوابط قرنطینه ای و بهداشتی برای بازار کشور در استان سیستان‌ و بلوچستان را، از مهمترین محور های این نشست اعلام کرد.

        وی در مورد ایجاد اشتغال پایدار برای مردم منطقه افزود: فعال سازی زیر ساخت های موجود در زمینه دام و دامپروری، واحدهای کشتارگاهی و بسته بندی، مرز و گمرکات استان یکی از مهمترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در امر ایجاد اشتغال پایدار در این منطقه می باشد.

         صدراله دولت افزود: منابع ارز دولتی برای واردات دام پرواری تأمین شده که شرکت پشتیبانی امور دام کشور با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سازمان اتکا در تأمین گوشت مورد نیاز کشور مشارکت خواهند داشت.

         سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهار داشت: با توجه به زیر ساخت ها و توانمندی‌های استان سیستان و بلوچستان و با تلاش همه مسئولان، دامپروری در این استان مجدد به شکوفایی درتولید خواهد رسید.

دیدگاه ها غیرفعال است