تمام جوجه‌های یک روزه مازاد خریداری می‌شود

تمام جوجه‌های یک روزه مازاد خریداری می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به ورود شرکت پشتیبانی امور دام برای جمع‌آوری مازاد جوجه‌های یکروزه گفت: در صورتی که مازاد جوجه یکروزه وجود داشته باشد این مجموعه‌ها خریداری کرده و به روستاییان تحویل می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از  وزارت متبوع، محمد قربانی در مورد جزئیات بسته حمایتی دام و طیور برای پایان سریال جوجه‌کُشی اظهار داشت: طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها هم‌اکنون در حال انجام است و در مرحله سوم یعنی حمایت از تولید قرار داریم.

وی به اقدامات حمایتی که در این چارچوب انجام شده اشاره کرد و افزود: ما با همکاری بانک کشاورزی، انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه، واردکنندگان، انجمن خوراک دام و طیور و تولید کنندگان بخش طیور و آبزی‌پروری و دام سبک و سنگین در حال مدیریت موضوع هستیم و با کمک همه مسئولان این مرحله از اجرای طرح را نیز با موفقیت پیش خواهیم برد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از دو مجموعه اقدام حمایتی از بخش تولید خبرداد و گفت: ما در راستای تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی، یک بسته و خط اعتباری ۲۰ هزار میلیارد تومانی را در نظر گرفتیم و به زیربخش‌های مختلف تخصیص دادیم.

وی افزود: در حوزه دام روستایی و عشایر نیز از طریق دامدار کارت تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی داریم. در ارتباط با بخش طیور تخم‌گذار و طیور گوشتی هم با یک طبقه‌بندی و با هدف حمایت از واحدهای مختلف با نرخ های ۱۰ ، ۱۲ و ۱۵ درصد حمایت خواهیم کرد.

قربانی همچنین در مورد بسته حمایتی دوم نیز این‌طور گفت: با توجه به پیش‌بینی پس‌زدگی محصولات گوشتی، شرکت پشتیبانی امور دام وارد مدیریت مازاد احتمالی شده و مازاد مرغ تولیدی که وارد بازار مرغ می شود را خریداری و ذخیره می‌کند.

وی با اشاره به صفر شدن عوارض صادراتی برای مرغ، تخم مرغ نطفه‌دار، جوجه یکروزه و شیر خشک گفت: ما نگرانی تولیدکنندگان مرغ گوشتی را از بابت پایین بودن قیمت‌ها درک می‌کنیم و به منظور ایجاد اعتماد لازم در آنها، تولید قراردادی مرغ را در دستور کار قرار دادیم تا تولید با اطمینان ادامه پیدا کند.

این مقام مسئول یادآور شد: ما با همکاری واردکنندگان در کنار خرید نقدی، بخشی از نهاده‌ها را نیز به صورت مدت‌دار تأمین خواهیم کرد و یک خط اعتباری ۲ هزار میلیاردی را هم به انجمن تولیدکنندگان خوراک دام و طیور اختصاص دادیم که بر اساس آن موظفند ۲ هزار واحد مرغداری را مدیریت کنند.

قربانی با اشاره به ورود بسیج دامپزشکی، شرکت پشتیبانی امور دام، بسیج سازندگی و بسیج وزارت جهاد کشاورزی به جمع‌آوری مازاد جوجه‌‌های یکروزه گفت: در صورتی که مازاد جوجه یکروزه در استانی وجود داشته باشد این مجموعه‌ها خریداری کرده و به روستاییان تحویل می‌دهند.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=15799

luctus ultricies Nullam risus. sit eget Aliquam felis Phasellus