توزیع ۵۰۰ هزار تن نهاده بین دامداران روستایی و عشایری

توزیع ۵۰۰ هزار تن نهاده بین دامداران روستایی و عشایری

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از توزیع ۵۰۰ هزار تن نهاده بین دامداران روستایی و عشایری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور ، حسین دماوندی نژاد با اعلام این خبر در گفتگو با بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه یک سیما، گفت: این نهاده ها شامل جو، ذرت، کنجاله سویا و سبوس است که به تمام دامداران سبک و سنگین روستایی و عشایری اختصاص می یابد.

وی با اشاره به اقدام وزارت جهاد کشاورزی در ارائه خدمات “دامدار کارت”، اظهار کرد: ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب “دامدار کارت” برای دامداران روستایی و عشایری پیش بینی شده است.

دماوندی نژاد خاطرنشان کرد: ظرف دو روز گذشته ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی در سامانه بازارگاه بارگذاری شده و در هفته آینده این نهاده ها در اختیار دامداران روستایی و عشایری قرار می گیرد.

وی افزود: دامداران روستایی و عشایری می توانند از طریق سامانه بازارگاه و همچنین با مراجعه به اتحادیه هایی که برای آنها در نظر گرفته شده است، این نهاده ها را دریافت کنند.

دماوندی نژاد با بیان این که بخشی از نیاز دامداران روستایی و عشایری از طریق علوفه و بخشی نیز از طریق نهاده هایی است که با برنامه ریزی های ما تامین می شود، گفت: نیاز این دامداران با دامداران صنعتی متغییر است و بخشی از نیاز نهاده ای این دامداران را فراتر از ۵۰۰ هزار تن تامین خواهیم کرد.

وی درباره نهاده های دامی دامداران صنعتی، یادآور شد: الباقی نهاده هایی که طلب دامداران صنعتی بود را بر روی بازارگاه قرار دادیم و آنها در حال برداشت سهمیه شان هستند و بنا است که همچنان خدمات وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با تامین نهاده ها برای دامداران صنعتی، مرغداران و دامداران روستایی و عشایری، جاری باشد.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=708