توزیع ۶۰۰ تن مرغ گرم و منجمد به بازار از این هفته

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: از هفته جاری روزانه حداقل ۳۰۰ تن مرغ گرم و نیز ۳۰۰ تن مرغ منجمد وارد کشور و در میادین تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت مصوب عرضه شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از تسنیم، پیمان پاک افزود: وزارت جهاد کشاورزی با توجه به همزمانی برخی مناسبت‌‌ها همچون ایام سوگواری اباعبدالله الحسین، بازگشت حجاج و سفرهای تابستانی، به منظور کنترل قیمت‌ مرغ و گوشت در بازار، با همکاری بانک مرکزی نسبت به تامین ارز و افزایش فوری حجم واردات اقدام کرده است.

وی گفت: از هفته جاری روزانه حداقل ۳۰۰ تن مرغ گرم و نیز ۳۰۰ تن مرغ منجمد وارد کشور و در میادین تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت مصوب عرضه شده است.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: علاوه بر این پنج هزار تن گوشت گوساله منجمد طی هفته جاری به قیمت مصوب پشتیبانی امور دام توزیع خواهد شد.

وی گفت: با واردات روزانه ۱۰۰ تن گوشت گرم گوسفندی از روسیه، رومانی و مغولستان و توزیع به قیمت هر کیلو ۲۶۰ هزار تومان و نیز واردات گوشت منجمد و توزیع به قیمت ۱۸۰ هزار تومان تلاش می‌شود قیمت گوشت در ایام پیش رو کنترل شود.

پیمان پاک افزود: تا ۳ هفته آتی نیز فرآیند واردات گوشت گرم از آفریقا به قیمت هر کیلو ۱۸۰ هزار تومان به ظرفیت واردات گوشت گوسفندی کشور افزوده خواهد شد.

دیدگاه ها غیرفعال است