تولید بیش از ۱.۳ میلیون تن گوشت طیور در ۶ ماهه اخیر/اختصاص ۲۰ هزار میلیارد ریال به دامدار کارت

تولید بیش از ۱.۳ میلیون تن گوشت طیور در ۶ ماهه اخیر/اختصاص ۲۰ هزار میلیارد ریال به دامدار کارت

یک میلیون و ۳۲۶ هزار تن گوشت طیور و بیش از ۴۵۴ هزار تن گوشت قرمز ظرف شش ماهه اخیر در راستای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در کشور تولید شده است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی وزارت شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، معاون امور تولیدات دامی وزارتخانه با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: ظرف مدت یاد شده حدود ۵ میلیون و ۴۹۵ هزار تن شیر خام نیز در کشور تولید شد.

حسین دماوندی‌نژاد، میزان تولید تخم‌مرغ طی مدت اخیر را ۶۰۲ هزار تن عنوان کرد.

وی درباره تولید جوجه یکروزه طی شش ماهه دوم امسال نیز گفت: ۷۷۴ میلیون قطعه جوجه یکروزه در این مدت تولید شده که در مقایسه با تولید ۷۱۶ میلیون قطعه جوجه یکروزه در شش ماهه نخست سال جاری، نزدیک به ۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

دماوندی‌نژاد اظهار داشت: این میزان افزایش منجر به تعادل در عرضه و تقاضای گوشت مرغ شده و تاثیر آن در بازار و قیمت گوشت مرغ برابر با قیمت مصوب قابل مشاهده است.

وی صدور دامدارکارت را از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه دام با هدف تامین سرمایه در گردش دامداران به منظور تامین و توزیع نهاده‌های مورد نیاز عشایر کشور نام برد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود: دامدارکارت به افزایش قدرت خرید تولیدکنندگان و کشاورزان در فرآیند تامین نهاده های تولید کمک می‌کند.

وی افزود: در بهمن ماه امسال و با دستور وزیر جهاد کشاورزی، بانک کشاورزی مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای تهیه بخشی از نهاده‌های مورد نیاز دامداران روستایی و عشایری با نرخ سود ۱۱ درصد و بازپرداخت حداکثر یک ساله اختصاص داد.

دماوندی‌نژاد گفت: با جذب نزدیک به ۱۰۰ درصد این اعتبارات در اواسط اسفند ماه سال جاری، بانک کشاورزی به طور مجدد مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال دیگر به دامدارکارت اختصاص داد که با مجموع اعتبار مرحله نخست، تاکنون ۲۰ هزار میلیارد ریال به این امر اختصاص یافته که توسط دامداران روستایی و عشایری در حال جذب است.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=1061