خرید بیش از 35 هزار تن گوشت مرغ تولید داخلی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، شرکت پشتیبانی امور دام کشور در سالجاری نسبت به خرید مقدار بیش از 35 هزار  تن گوشت مرغ تولید داخل مازاد بر مصرف از طریق دو روش: خرید مرغ زنده به قیمت 58،000 تومان و خرید گوشت مرغ منجمد کارتنی به مبلغ 84،500 تومان در ازای تحویل نهاده‌‌‌‌‌‌های مدت‌دار و همچنین به صورت نقدی اقدام نموده که بیشترین خرید در  استان‌های مازندران، گلستان، گیلان و اصفهان صورت پذیرفته است.

شایان ذکر است که این شرکت تاکنون نسبت به پرداخت بیش از 2200 میلیارد تومان مطالبات مرغداران بصورت نقدی و معادل 600 میلیارد تومان بصورت تحویل نهاده در قالب تهاتر بدهی به مقدار حجمی بیش از50 هزار تن نهاده اقدام نموده است.

 با توجه به حجم خرید صورت گرفته، بخش عمده ذخایر استراتژیک کشور از محل تولید داخل تأمین و خریدهای خارجی ابتدایی سال 1402 که براساس تصمیمات متخذه و اقتضای شرایط تولید و بازار گوشت مرغ انجام شده بود، به محض آرامش حاکم بر تولید و تأمین داخلی، متوقف و حتی بیش از 50 درصد خریدهای در جریان سال قبل نیز جهت حمایت از تولید داخل لغو گردید.

به منظور حمایت از مرغداران در راستای استمرار تولید و نیز ایجاد ثبات در بازار گوشت مرغ کشور؛ خرید کالای فوق الذکر بنا بر شرایط اقتضایی استانهای کشور کماکان ادامه دارد.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=176516