رتبه بندی کارخانجات راهی برای ارتقای کیفیت خوراک دام

رتبه بندی کارخانجات راهی برای ارتقای کیفیت خوراک دام

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای بهبود کیفیت خوراک، رتبه بندی کارخانجات خوراک دام در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آقای سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی گفت: صنعت دام و طیور نقش بسزایی در حوزه تامین امنیت غذایی دارد که بعد از اصلاح نظام یارانه فشار زیادی بر این بخش وارد شد به طوری که تولیدکنندگان غیرتمندانه در این مسیر ایستادگی کردند.

به گفته او، صنعت دام و طیور در حوزه بهره وری باید رشد کند و در این راستا بحث افزایش کیفیت خوراک دام مطرح است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در گذشته دامداران و مرغداران بویژه دامداران از کیفیت خوراک دام کارخانجات رضایت نداشتند و کارخانه‌ها برای بهبود کیفیت باید تلاش کنند. بدین منظور برای بهبود کیفیت خوراک با رتبه بندی کارخانجات می‌توان رقابت ایجاد کرد.

ساداتی نژاد گفت: بیش از ٨٠٠ کارخانه خوراک دام در کشور داریم که ظرفیت تولید این کارخانجات بیش از ۲۵ میلیون تن است.

به گفته ساداتی نژاد، در وزارت جهاد کشاورزی از حضور شرکت‌های دانش بنیان استقبال می‌کنیم، در حوزه خوراک، دارو و واکسن دام و طیور، ظرفیت گسترده‌ای برای استفاده از دانش بنیان‌ها وجود دارد.

وزیر جهاد کشاورزی می گوید: با توجه به تاکید رئیس جمهور بر خودکفایی در محصولات استراتژیک، ما در حوزه برخی از کالاها می‌توانیم به خودکفایی کامل برسیم و در برخی دیگر تا آستانه خودکفایی پیش خواهیم رفت.

به گفته او، این هفته قیمت خرید تضمینی محصولات استراتژیک از جمله گندم و برنج اعلام می‌شود.

ساداتی نژاد گفت: در فاز نخست انتقال کشت سبزی و صیفی به فضای گلخانه به ١٠٠ هزار هکتار گلخانه نیاز داریم، اما سطح کنونی گلخانه‌های کشور ٢٣ هزار هکتار است که براین اساس به احداث حدود ٨٠ هزار هکتار گلخانه نیاز داریم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون بدنبال برنامه ریزی برای اجرای کشت گلخانه ای هستیم تا فضا برای کشت محصولات استراتژیک باز شود.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=15888