ساداتی‌نژاد اعلام کرد: اجرای ۳ طرح تامین سرمایه در گردش، خرید قراردادی و حذف تعرفه صادراتی در وزارت جهاد کشاورزی

ساداتی‌نژاد اعلام کرد: اجرای ۳ طرح تامین سرمایه در گردش، خرید قراردادی و حذف تعرفه صادراتی در وزارت جهاد کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای حمایت از تولید و عادلانه‌سازی یارانه‌ها، اجرای ۳ طرح تامین سرمایه در گردش و تسهیلات، خرید قراردادی و حذف تعرفه صادراتی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از وزارت متبوع ، سید جواد ساداتی‌نژاد در ارتباط زنده خبری ساعت ۲۱ امشب، درباره ارائه حمایت‌های جدید از تولیدکنندگان صنعت طیور کشور،‌ درباره طرح تامین سرمایه در گردش و تسهیلات برای مرغداران و دامداران، بیان داشت: ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت توسط هیات دولت تصویب شده و هفته گذشته پرداخت و اجرای عملیاتی آن آغاز شده است.

وی ادامه داد: در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته علاوه بر روزهای کاری، شعبات منتخب بانک کشاورزی به دامداران و مرغداران در این راستا خدمات ارائه کرده‌اند و در این هفته نیز ارائه خدمات برای پرداخت تسهیلات سرعت می‌گیرد.

به گفته مقام عالی وزارت، تلاش شده تا برای پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش، قوانینی که دست و پا گیر بوده رفع شود و تسهیلات با سهولت در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

ساداتی‌نژاد با اشاره به این که خرید قراردادی را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: تولید کنندگان ما ممکن است نگران فروش محصولات خود در پایان دوره باشند، بنابراین شرکت پشتیبانی امور دام از هم‌اکنون پیش‌خرید و یا خرید قراردادی را انجام می‌دهد و تولیدکنندگان هیچ دغدغه‌ای در خصوص فروش محصولات خود زمانی که وارد بازار می‌شود را ندارند و این شرکت با نرخ مصوب محصول آنها را خریداری می‌کند.

وی با اشاره به رفع محدودیت‌ها در صادرات برخی از محصولات گفت: عوارض صادراتی در محصولاتی که مازاد آن ممکن است وجود داشته باشد مانند مرغ، تخم‌مرغ و یا شیر توسط ستاد تنظیم بازار برداشته شد تا تولیدکنندگان بتوانند بدون دغدغه فعالیت کنند و مازاد تولید بتواند وارد بازارهای صادراتی شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اعلام این که زنجیره‌های بزرگ ما در کشور از جمله اتکا، کوثر و زنجیره خوراک دام همه آمادگی دارند خرید قراردادی را از مرغداران انجام دهند، تصریح کرد: تولید کنندگان این حوزه هیچ دغدغه‌ای برای فروش محصول و تامین نهاده نداشته باشند.

وی ادامه داد: اتحادیه دامداران و انجمن و اتحادیه وارد کنندگان، آماده فروش اعتباری برای تامین نهاده‌های دامی برای مرغداران و دامداران هستند، لذا هیچ‌گونه معدوم‌سازی جوجه یک روزه، با توجه به این برنامه‌ریزی صورت گرفته، قابل قبول نیست.

ساداتی‌نژاد با بیان این که تولیدکنندگان ما تامین کننده غذای مردم کشورهستند، تاکید کرد: با شرایط و امکاناتی که در طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها از جمله ارائه تسهیلات، خرید قراردادی و آزادسازی صادرات شکل گرفته است، حتی معدوم‌سازی یک جوجه هم قابل قبول نیست‌‌.

وی در مورد فیلم منتشر شده از معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه در فضای مجازی اذعان داشت: این کار غیرحرفه‌ای و به گفته رئیس‌جمهور کار غیرشرعی است.

وزیر جهاد کشاورزی، ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل معدوم‌سازی جوجه یک روزه توسط یکی از تولیدکنندگان، افزود: اعلام می‌کنم که همچون گذشته، حامی و در کنار تولید کنندگان کشورهستیم، مردم و مصرف کنندگان نیز حامی تولید‌ کننندگان هستند.

وی ضمن تشکر از دستگاه قضا برای ورود به مسئله معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه در کشور، تصریح کرد: معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی در استان‌ها و مدیریت جهادکشاورزی شهرستان‌ها ۲۴ ساعته آمادگی دارند تا به هرگونه مسئله، سوال و مشکل تولیدکنندگان این حوزه پاسخ دهند.

ساداتی‌نژاد در پایان تاکید کرد: هرگونه تولید مازاد اعم از شیر، مرغ، تخم‌مرغ و جوجه یک روزه را به طور کامل در اختیار می‌گیریم و هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=15794