عرضه نهاده‌های دامی دی‌ماه با قیمت‌های قبلی

عرضه نهاده‌های دامی دی‌ماه با قیمت‌های قبلی

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: با تخصیص ارز ترجیحی، نهاده‌های دامی دی ماه با قیمت‌های قبلی در سامانه بازارگاه بارگذاری می‌شوند و پرورش‌دهندگان دام و طیور می‌توانند به تناسب، خرید خود را انجام دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور؛آقای حسین دماوندی‌نژاد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما، اظهارداشت: شائبه‌هایی که مبنی بر حذف ارز ترجیحی نهاده‌های دامی از ابتدای ماه جاری مطرح شده بود صحت ندارد و شاهد این موضوع این است که نهاده‌های دامی مربوط به دی ماه با تخصیص ارز ترجیحی با قیمت قبلی طبق روال بیستم ماه جاری در سامانه قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: بنابراین روند تولید مثل سابق ادامه دارد و تولیدکنندگان می‌توانند با آرامش خاطر نهاده خود را تامین کنند و به تولید ادامه دهند.

 دماوندی‌نژاد تاکید کرد: با هرگونه تغییر قیمت در کالا‌های اساسی مخالفیم و با افزایش قیمت‌ها برخورد جدی صورت می‌گیرد.

 وی گفت: هر اتفاقی هم که در اصلاح نظام پرداخت یارانه صورت گیرد به هیچ عنوان نباید منجر به جهش قیمت شود و همه چیز باید در قالب معادله‌های تعریف شده صورت پذیرد.

 معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: در تمامی بخش‌های تولیدات دام و طیور شرایط بسیار مناسب است همچنین ذخیره انبار‌های پشتیبانی امور دام در خصوص نهاده‌های دامی از میزان موردنیاز فراتر است و بخش خصوصی هم میزان قابل توجهی از نهاده‌های دامی را به گمرکات کشور رسانده که مراحل اداری ترخیص آن‌ها نیز در حال انجام است.

 وی گفت: بنابراین در بخش نهاده‌های دامی هیچ مشکلی نداریم و به قطعیت می‌گویم که در هیچ مقطعی با این میزان انباشت نهاده مواجه نبودیم.

 دماوندی‌نژاد ادامه داد: به این ترتیب پرورش دهندگان دام و طیور می‌توانند به موقع و به مقدار موردنیاز نهاده خود را از سامانه بازارگاه تامین کنند و مردم نیز دغدغه‌ای در خصوص افزایش قیمت کالا‌های اساسی نداشته باشند.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=740