عملیات ضربتی حمل ۱.۲میلیون تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) آغاز شد

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: عملیات ضربتی و فوری حمل ۱.۲ میلیون تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) به سراسر کشور از روز شنبه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از ایرنا، حمید بدوی افزود: برای حمل این میزان نهاده‌های دامی شامل کنجاله سویا، ذرت و جو، از شبکه یکپارچه حمل ونقل جاده‌ای و ریلی استفاده شده است.

وی گفت: حمل روزانه ۱۴ تا ۱۵ هزار تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) به سایر نقاط کشور برنامه‌ریزی شده ولی با گسیل صدها دستگاه کامیون و تریلر به بندر امام خمینی(ره) امیدواریم حمل روزانه نهاده‌های دامی به ۳۰هزار تن برسد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان با اشاره به اینکه هم اکنون ۶.۲ میلیون تن نهاده‌ دامی در انبارها و لنگرگاه‌های بندر امام خمینی(ره) متعلق به شرکت دولتی پشتیبانی امور دام وابسته به وزارت جهادکشاورزی و شرکت‌های بخش خصوصی وجود دارد افزود:موانع تاخیر در حمل نهاده‌های دامی از بندر امام خمینی(ره) در حال برطرف شدن است و به زودی تعدادی از کشتی‌های حامل نهاده‌های دامی از لنگرگاه به سمت اسکله “فله بار” مجتمع بندری امام خمینی(ره) حرکت می‌کنند.

به گفته بدوی، هم‌اکنون ۲۲ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی(ره) در انتظار تخلیه محموله‌های خود هستند.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=15941