محدودیتی در خرید دام از دامداران وجود ندارد/۱۵ هزار راس دام خریداری خواهد شد

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان اصفهان گفت: کارگروه استانی برای قیمت‌گذاری عادلانه در خرید دام از دامداران در تلاش است تا قیمتی را برای خرید پشتیبانی مشخص کند تا دامداران با خسارت مواجه نشوند. پیش‌بینی می‌شود در این مرحله پنج هزار رأس گوساله نرپرواری و ۱۰هزار رأس بره نر پرواری خریداری شود.

 به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام ایران به نقل از خبر گزاری ایمنا اقای مهدی نیلفروش در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: وظیفه اداره پشتیبانی امور دام به تنظیم بازار مربوط می‌شود. از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۹,۰۰۰ تن مرغ خریداری شده است، همچنین طی دو هفته گذشته تاکنون هزاروصد رأس گوساله و ۱,۲۰۰ رأس گوسفند برای تثبیت بازار خریداری شده است.

وی افزود: ازآنجاکه مسئولیت تحویل بخشی از نهاده‌های خریداری شده از سامانه بازارگاه برعهده پشتیبانی امور دام است، علاوه بر انجام کامل تعهدات قبلی، درحال‌حاضر مکلف به تحویل تعهدات معوقه شرکت آریو تجارت نیز هستیم و در این خصوص حدود ۷۵ درصد از ذرت خریداری شده از شرکت مذکور را به دامداران تحویل داده‌ایم و تحویل مابقی نهاده‌ها هم درحال انجام است.

به گفته مدیر کل پشتیبانی امور دام استان اصفهان، کارگروه استانی برای قیمت‌گذاری عادلانه در خرید دام از دامداران، در تلاش است قیمتی را برای خرید پشتیبانی مشخص کند تا دامداران با خسارت مواجه نباشند.

نیلفروش با بیان اینکه اتحادیه دامداران و اتحادیه عشایری استان به عنوان مباشر در فرآیند خرید و کشتار دام و تحویل گوشت پنج تکه منجمد انتخاب شده‌اند، گفت: از این منتخبان درخواست شد تا قیمت تمام شده دام زنده خریداری شده را تا حد امکان به گونه‌ای مدیریت کنند که برای دامداران مناسب‌تر باشد. این قیمت مصوب شده بالاتر از عددی است که قبل از طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها از دامداران خریداری می‌شد به طوری که حتی می‌توان گفت این میزان تا ۳۰ درصد بالاتر از نرخ‌های دام زنده قبل از طرح مذکور است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در این مرحله پنج هزار رأس گوساله نرپرواری و ۱۰ هزار رأس بره نر پرواری از دامداران خریداری شود.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان اصفهان گفت: درحال‌حاضر هیچ محدودیتی در خرید دام از دامداران وجود ندارد و تا آخرین راسی که دامداران تمایل به فروش دارند، از آن‌ها خریداری خواهد شد. همچنین گوشت‌های خریداری شده به صورت قطعات پنج تکه منجمد و در اوزان مناسب مصرف خانوار (حداکثر دو کیلوگرم) بسته‌بندی و به عنوان ذخایر راهبردی در سردخانه‌های استان ذخیره‌سازی می‌شود.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=15834