نهاده‌های دامی در دسترس مرغداران و دامداران قرار دارد /خرید تضمینی مرغ و تخم‌مرغ در صورت مازاد تولید

نهاده‌های دامی در دسترس مرغداران و دامداران قرار دارد /خرید تضمینی مرغ و تخم‌مرغ در صورت مازاد تولید

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بارگذاری نهاده‌های دامی نیمایی بر روی سامانه بازارگاه انجام شده است و نهاده در دسترس دامداران و مرغداران قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از وزارت متبوع، سید جواد ساداتی‌نژاد در حاشیه نشست وبیناری هماهنگی پرداخت تسهیلات به مرغداران، دامداران و… در طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از بخش‌های مهم در راستای اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، بخش تولید در صنعت دام و طیور و حوزه غذا است که امروز آخرین نشست هماهنگی بین بخش‌های مختلف را در سراسر کشور داشتیم.

وی افزود: تامین سرمایه در گردش برای دامداران و مرغداران از دیگر مسائل مهم برای ما است که در این راستا از امروز تا پایان طرح، کارگروه مشترکی بین معاونت بازرگانی و بانک کشاورزی تشکیل شده و روند ثبت متقاضیان به بیش از ۲ هزار نفر رسیده است.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: بانک کشاورزی هم در شعب منتخب خود کار را به صورت سه شیفت پیگیری خواهد کرد تا با سرعت مشکلات سرمایه در گردش برطرف شود.

وی ادامه داد: طبق بخشنامه بانک مرکزی، مصوبه سران سه قوه و مجوز هیات دولت، این تسهیلات در سه بخش ۱۰، ۱۲ و ۱۵ درصد سود تخصیص می‌یابد که ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این کار در نظر گرفته شده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تمام موانع برای دریافت تسهیلات معلق شده است تا به سهولت کار به پیش برود.

وی ادامه داد: دامداران و مرغداران بر روی سامانه بازارگاه ۵۰ درصد از نهاده را از طریق تسهیلات دریافت می‌کنند و ۵۰ درصد باقی مانده، هم به صورت واریز نقدی و هم به صورت توافق با فروشنده قابل اجرا است.

مقام عالی وزارت خاطرنشان کرد: بارگذاری نهاده‌های دامی نیمایی بر روی سامانه بازارگاه انجام شده و نهاده در دسترس دامداران و مرغداران قرار دارد و آنها می‌توانند براساس سهمیه نهاده دریافت کنند، این فرایند ادامه خواهد داشت و هیچ نگرانی بابت سرمایه در گردش وجود ندارد.

وی با اشاره به خرید تضمینی مرغ و تخم‌مرغ در صورت مازاد تولید عنوان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام کشور در صورت مازاد تولید آمادگی خرید دارد لذا جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

ساداتی‌نژاد با بیان این که مرغداران برای جوجه‌ریزی نگرانی نداشته باشند، ادامه داد: شرکت پشتیبانی امور دام با مرغداران عقد قرارداد خواهد کرد و مرغ تولیدی از تولیدکنندگان خریداری خواهد شد.

وی افزود: در تولید شیر هم اگر مازاد تولید احتمالی به وجود آید، با همکاری شرکت‌های خصوصی لبنی شیر مازاد از اقصا نقاط کشور جمع آوری و خریداری خواهد شد، همچنین تعاون روستایی هم برای این امر تجهیز شده است.

وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد: با اهتمام مرغداران، دامداران، شیلات و دامداران روستایی و عشایری این طرح به نحو مطلوب انجام شود.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=1217

consequat. tristique ipsum velit, ipsum neque. Praesent id id,