واردات بیش از یک میلیون تن نهاده دامی از طریق بندرامام به کشور

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک میلیون تن نهاده دامی از طریق بندر امام خمینی (ره) به کشور وارد شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ فروند کشتی اقیانوس پیمای حامل نهاده‌های دامی از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده است.

وی افزود: این ۱۵ کشتی حامل بیش از یک میلیون تن نهاده دامی از جمله جو دامی، کنجاله سویا و ذرت دامی بوده‌اند که به منظور تامین نیاز دامداران وارد شده‌اند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: این محموله‌ها عمدتا از کشورهای بزریل و روسیه سفارش و خریداری و از طریق بندر امام خمینی وارد کشور می‌شوند و پس از تخلیه و بارگیری به نقاط موردنظر حمل می‌شوند.

بدوی با بیان اینکه واردات نهاده‌های دامی به صورت مستمر ادامه دارد، عنوان کرد: قرار است تا اواخر آبان ماه نیز ۴ کشتی دیگر حامل نهاده‌های دامی وارد کشور شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان خاطرنشان کرد: امسال بخش مهمی از نهاده‌های دامی توسط شرکت‌های بخش خصوصی در بندر امام و بخش دیگر آن نیز توسط شرکت‌های دولتی به منظور کنترل شرایط و تامین نیاز وارد شده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه ها غیرفعال است