ورود بیش از 400 هزار تن نهاده دامی به بندرامام

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از ورود بیش از 400 هزار تن نهاده دامی به بندرامام (ره) در سال 1403 خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین الملل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، دکتر حسین شیرزاد اعلام کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۳ تاکنون تعداد 6 فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی به وزن403 هزار تن متعلق به شرکت پشتیبانی امور دام کشور وارد بندر امام خمینی(ره) شده اند؛ که از این میزان 4 کشتی حامل کنجاله سویا به وزن 262 هزارتن و 2 کشتی حامل ذرت به وزن 140 هزار تن پهلو‌دهی و تخلیه شده است.

وی افزود: در سال جاری تاکنون مجموع 439 هزار تن نهاده‌های دامی از طریق حمل ریلی به میزان 25 هزار تن و حمل  جاده‌ای به میزان 414 هزار تن از مبدأ بندر امام خمینی(ره) به مقاصد استانهای کشور بارگیری و حمل شده است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: در بنادر استان گیلان 5 کشتی حامل 15 هزار تن ذرت پهلو‌دهی شده‌اند که محموله آنها پس از طی مراحل تخلیه، جهت ذخیره‌سازی به انبارهای استان خواهند رفت.

وی اضافه کرد: به بنادر امیرآباد و فریدونکنار استان مازندران تعداد 12 کشتی حامل 34 هزار تن ذرت وارداتی از کشور روسیه وارد شده‌اند که از این میزان 13 هزار تن از ذرت به استانهای مازندران، آذربایجان شرقی، البرز، گیلان و خراسان رضوی ارسال شده است.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=176509