وزیر جهاد کشاورزی: جهاد تبیین و رسانه‌ها به عملکرد بخش کشاورزی ضریب و نفوذ می‌دهند

وزیر جهاد کشاورزی: جهاد تبیین و رسانه‌ها به عملکرد بخش کشاورزی ضریب و نفوذ می‌دهند

وزیر جهاد کشاورزی، نقش جهاد تبیین و رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و تشریح دستاوردها و برنامه‌های بخش کشاورزی، ایجاد آرامش در بازار، عبور از بحران‌ها، احساس پایداری غذا و سبک مصرف در جامعه را مهم خواند و گفت: رسانه‌ها می‌توانند به فعالیت‌ها و عملکرد بخش کشاورزی ضریب و نفوذ دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از  روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی‌ نژاد در نخستین جلسه قرارگاه جهاد تبیین وزارتخانه اظهار داشت: در همه ابعاد و موضوعاتی که وزارت جهاد کشاورزی با آن سروکار دارد، رسانه و تبیین رسانه‌ای نقش نخست و محوری را دارد.

وی افزود: حوزه امنیت غذا در کشور به قرارگاه جهاد تبیین و رسانه نیاز دارد و جهاد تبیین باید در همه ابعاد بخش کشاورزی در حرکت باشد.

ساداتی‌ نژاد با اشاره به نقش رسانه‌ها در تنظیم بازار نیز گفت: نقش رسانه در کاهش یا تعدیل مصرف کالا و عبور از بحران‌های کوتاه‌ مدت مهم است و در غرب، رسانه‌ها بازار را در شرایط بحران از طریق تشویق مردم در مصرف یا کاهش مصرف یک کالا، تنظیم می‌کنند.

وی در همین حال اتصال تولید با بازار محصولات کشاورزی در ابتدای کار دولت سیزدهم را پس از ۶۰ سال، دستاوردی بزرگ دانست و گفت: تولید بدون بازار معنی ندارد و در گذشته از روی عمد این دو حوزه را از هم تفکیک کرده بودند.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: یکپارچگی زنجیره و فرماندهی واحد در حوزه امنیت غذا از تولید تا فرآوری، توزیع، مصرف، صادرات و سلامت محصولات کشاورزی نتیجه‌بخش بوده و هر چقدر پیش برویم و بر کار مسلط‌‌ تر شویم، می‌توانیم شرایط مطلوب‌تری را در حوزه زنجیره ارزش ایجاد کنیم.

وی با بیان این که یکی از پارامترها در تعریف امنیت غذایی، سلامت محصولات کشاورزی است، اذعان داشت: ما در این راستا حرکت می‌کنیم و سازوکاری ایجاد کرده‌ایم که طی چهار سال، این سازوکار می‌تواند ریشه کند و سلامت محصولات و غذا را بهبود بخشد.

ساداتی‌ نژاد ادامه داد: ما در سال ۱۴۰۱ با اقدامات و برنامه‌ ریزی‌های صورت گرفته، ارزش‌های بیشتری از حوزه سلامت محصولات کشاورزی را در زنجیره غذا خواهیم دید.

وی افزود: قصد داریم روش‌های دانش‌بنیان را در زنجیره غذا وارد کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی به نقش ترویج در جهاد تبیین نیز اشاره کرد و گفت: ترویج باید در وسط میدان باشد و مروجان برای انتقال یافته‌ها و بیان شیوه‌های جدید در تمام ایام سال به ویژه در فصل کشت باید در کنار کشاورزان قرار داشته باشند.

وی بر راه‌اندازی کاروان ترویج در بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: ترویج یکی از ستون‌های جهاد تبیین است.

ساداتی‌ نژاد ابراز امیدواری کرد؛ در کشور یک نهضت در حوزه تولید، سلامت و ارزان‌سازی غذا ایجاد شود تا مردم در ارتباط با حوزه غذا احساس آرامش کنند.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=1112