وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: ۳ تا ۶ ماه تنفس در بازپرداخت وام‌های قبلی دامداران

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: ۳ تا ۶ ماه تنفس در بازپرداخت وام‌های قبلی دامداران

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای وام‌های قبلی دامداران، ۳ تا ۶ ماه تنفس برای حفظ صنعت دام و طیور در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی عصر دیروز در جلسه با اتحادیه دامداران کشور، گفت: تامین سرمایه در گردش برای خرید نهاده‌های دامی از خواسته‌های اتحادیه دامداران کشور بوده که در حال بررسی است.

وی ادامه داد: در راستای حذف ارز ترجیحی برای دامداری‌های صنعتی بزرگ تسهیلات در نظر گرفته شده است، همچنین برای دامداری‌های متوسط نیز صندوق دامپروری با دریافت تسهیلات از بانک عامل، توزیع نهاده‌ها را انجام خواهند داد.

به گفته این مسئول، برای دامداران کوچک‌مقیاس نیز “دامدار کارت” در نظر گرفته شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به حفظ سامانه بازارگاه پس از حذف ارز ترجیحی به درخواست دامداران، یادآور شد: نهاده‌ها از گمرک خارج نمی‌شود مگر این که در بازارگاه عرضه شود و مانند بورس شفاف عمل می‌شود.

وی با اشاره به درخواست دامداران در خصوص اهمال وام‌های قبلی در این حوزه، گفت: برای وام‌های قبلی دامداران، ۳ تا ۶ ماه تنفس برای حفظ این صنعت در نظر گرفته شده است.

ساداتی‌نژاد با تاکید بر اینکه واگذاری امور به اتحادیه‌ها و تشکل‌ها نیز با گذر از زمان عملیاتی خواهد شد، گفت: در صورت ایجاد اعتماد دوطرفه از بازار خارج می‌شویم و کل بازار به اتحادیه واگذار می‌شود.

به گفته وی، با حذف ارز ترجیحی شاهد افزایش بهره‌وری در صنعت دام و طیور خواهیم بود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که تلاش می‌کنیم تا یارانه بهره‌وری داشته باشیم، افزود: با یارانه بهره‌وری صنعت دام و طیور تولیدش حفظ می‌شود.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=1166