وزیر جهاد کشاورزی: وضعیت تولید و ذخایر گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ مطلوب است

وزیر جهاد کشاورزی: وضعیت تولید و ذخایر گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ مطلوب است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: وضعیت تولید و تامین ذخایر گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ مطلوب است و با افزایش عرضه و بازرسی ها، تنظیم بازار شب عید انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از ایانا، سیدجواد ساداتی نژآد وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید از کشتارگاه دام احسان ری در استان تهران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بارگذاری نهاده های دامی در سامانه بازارگاه در دی ماه به پایان رسیده و به طور کامل یک میلیارد دلار دی ماه تامین شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی با اشاره به این که در حال تمهید بارگذاری و تامین نهاده های دامی و تامین ارز آن در بهمن ماه هستیم، گفت: از این بابت هیچ نگرانی در حوزه دام و طیور نداریم؛ نشست های بسیار نزدیک و خوبی از ماه گذشته با اتحادیه های صنعت دام و طیور و عشایری برگزار کرده ایم و نظارت کامل در حوزه دام روستایی داریم.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: برای این که عزیزان ما دغدغه ای در تامین سرمایه در گردش نداشته باشند، دامدار کارت با کمک بانک کشاورزی در کشور بین دامداران توزیع می شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در بحث مربوط به تامین گوشت با تصمیمات گرفته شده، تا شب عید روزانه در فاز اول برای شهر تهران کشتار ۲ هزار راس دام سبک و ۲۰۰ راس دام سنگین تمهید شده تا شب عید بازار به طور کامل تحت کنترل باشد که روند کار بسیار خوب در حال انجام است.

وی افزود: از محل ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام در دام زنده و بخش خصوصی این کار در حال انجام است و فراوانی خوبی در حوزه گوشت قرمز سبک و سنگین داریم و هیچ مشکلی نداریم هر جای کشور هم که لازم باشد با اعلام سازمان های جهاد کشاورزی و یا استانداران، شرکت پشتیبانی امور دام از ذخیره لازم برای تامین برخوردار است.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: ما دارای دام مازاد در کشور هستیم بنابراین هیچ گونه نگرانی از این بابت وجود ندارد و این تنظیم بازار قیمت را هم به صورت تنظیم بازاری پیش خواهد برد.

وی با بیان این که در زمینه مرغ و تخم مرغ هم با تمهیدات انجام شده هیچ نگرانی وجود ندارد، تصریح کرد: در راستای حمایت از تولید تا روز گذشته ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن مرغ مازاد بازار توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شده تا در زمان لازم برای کنترل قیمت به بازار عرضه شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که ذخایر کشور در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد، اظهار داشت: قیمت ها در سایت وزارت جهاد کشاورزی هست و بر اساس آن مردم می توانند قیمت بازار را رصد کنند.

وی با بیان این که در حال حاضر کل زنجیره تولید تا بازار محصولات کشاورزی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: هفته گذشته رزمایشی در زمینه بازرسی بازار در کشور برگزار شد و از هفته آینده با توجه به نزدیک شدن به ایام سال نو، بازرسی ها دو برابر خواهد شد.

ساداتی نژاد با تاکید بر این که نظارت مناسبی بر بازار محصولات کشاورزی خواهیم داشت، تصریح کرد: هیچ کمبودی نداریم و با هر گونه اقدام واسطه گری و دلالی برخورد می شود.

وی با اشاره به این که به اندازه کافی ذخایر راهبردی وجود دارد و مشکلی در تظیم بازار نداریم، خاطرنشان کرد: با این عرضه قطعا تنظیم بازار انجام خواهد شد. از مردم عزیز هم درخواست می کنیم هر گونه تخلفی را در قیمت می بینند به سامانه هایی که تمهید شده، گزارش کنند.

ساداتی نژاد اضافه کرد: ما تنظیم بازار عید امسال را با کمک بخش خصوصی و اتحادیه ها و تشکل ها انجام خواهیم داد بنابراین تنظیم بازار امسال از قدرت و ثبات بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی با بیان این که اعتقاد ما این است که عموم اتحادیه ها و تشکل های ما سالم و حامی و در کنار مردم هستند، یادآوری کرد: در حال حاضر بخش خصوصی در کنار شرکت پشتیبانی امور دام به خوبی نقش آفرینی می کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره این که بر اساس سیاست وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم، حوزه کشاورزی حوزه ای تجاری و اقتصادی است، گفت: واردات و صادرات خون اقتصاد است و با تسلط کاملی که بر بازار داریم، هیچ ممانعتی با واردات و صادرات در محصولات کشاورزی نداریم.

وی ادامه داد: چون این سیاست را جدید شروع کرده ایم، ممکن است برخی با نگاه سوداگری بخواهند از این فضا در بازار سوء استفاده کنند که با ذخایری که داریم اجازه چنین کار را نمی دهیم؛ بخش خصوصی هم در کنار دولت قرار دارد. ساداتی نژاد گفت: دام مازاد در کشور داریم. بنابراین هم صادرات دام مازاد انجام می شود و هم عرضه در داخل به اندازه کفایت وجود دارد و هر وقت هم نیاز به واردات داشته باشیم در حوزه گوشت قرمز، انجام می شود و محدودیتی وجود ندارد ولی طبیعتا تا در داخل تولید هست ما نیازی به واردات نخواهیم داشت.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=796

porta. mi, mattis Nullam sem, Donec Sed mattis vel,