پایداری در بازار مرغ و گوشت قرمز با تولید قراردادی

وزیر جهادکشاورزی گفت:‌ بازسازی ظرفیت‌های تولید انجام شود و تا پایان اسفند سال جاری تجهیز در جوجه‌ریزی مادر و اجداد سرعت گرفته و شرایط پایداری تولید مرغ کشور برای سال نو و ماه مبارک رمضان تداوم یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت در نشست شورای معاونینِ ششم آبان‌ماه سال ۱۴۰۲ با بررسی گزارش پیشرفت امور، بر اجرای به موقع و منطبق با برنامه اعلام شده بر ۱۰ محور دستور کار نشست تاکید کرد و گفت: همه ظرفیت وزارت و سازمان‌ها در اختیار اولویت‌های مورد بحث قرار دارد و انجام تعهدات در موعد مقرر مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد.

در این نشست نیکبخت تداوم افزایش تولید و جوجه‌ریزی را عامل مدیریت عرضه و تقاضا عنوان کرد و روند موفقیت‌آمیز تنظیم بازار مرغ را در ماه‌های پیش‌رو با توجه به حجم بالای مصرف این ماده غذایی در کشور، منوط به حفظ میزان مرغ پای کشتار با کمک همه عوامل دخیل از جمله بازرگانی و تامین به موقع نهاده دانست.

وی در این رابطه ادامه داد: بازسازی ظرفیت‌های تولید انجام شود و تا پایان اسفند سال جاری تجهیز در جوجه‌ریزی مادر و اجداد سرعت گرفته و شرایط پایداری تولید مرغ کشور برای سال نو و ماه مبارک رمضان تداوم یابد.

تولید گوشت قرمز از نکات مورد تاکید وزیر جهادکشاورزی در این نشست بود، وی در این مورد افزود: با توجه به زمان بر بودن ایجاد چرخه صنعتی در تولید گوشت قرمز، شرکت پشتیبانی امور دام با رویکرد جدید در تولید قراردادی برای کوتاه شدن دست سوداگران و برچیدن واسطه‌ها از مسیر تولید تا سفره، بازار آن را به ثبات خواهد رساند، ورود به واحد‌های صنعتی، پرواری‌بندی،عشایری و بنگاه‌های اقتصادی برای انعقاد قرارداد تولید گوشت و دام نرینه برای کشتار از جمله این راهکار‌ها است.

دیدگاه ها غیرفعال است