کار روابط عمومی پراسترس، شبانه روزی و سخت است

کار روابط عمومی پراسترس، شبانه روزی و سخت است

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از آنجایی که قانون مشاغل سخت و زیان آور شامل حال خبرنگاران شده و روابط عمومی کار پراسترس، شبانه روزی و سخت است، روابط عمومی هم به این مشاغل اضافه شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی، آیین ملی جهادتبین و اطلاع رسانی هنرمندانه صبح روز پنجشنبه و با حضور آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور، در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران موسوم به «سالن اجلاس سران» گشایش یافت.

در این آیین مسوولان روابط عمومی های دستگاه های اجرایی سراسر کشور حضور داشتند.

در این همایش، علیرضا رضازاده مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نمایندگی از مجموعه روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی، در حضور رئیس جمهور به دغدغه های حوزه روابط عمومی های دولت پرداخت.

علیرضا رضازاده در این همایش در رابطه با وضع موجود روابط عمومی تصریح کرد: با توجه به جمع بندی انجام شده در حوزه ارتباطات و اطلاع رسانی در دولت با ۴ چالش رو به رو هستیم که چالش اول شناختی و ادراکی است، مدیران باید به اندازه اهمیت رسانه در جنگ شناختی برای رسانه نقش قائل باشند و نگاه رفع تکلیفی و تشریفاتی مشکل روابط عمومی را حل نمی کند.

وی در این زمینه پیشنهاد داد: یکی از شاخص های ارزیابی مدیران ارشد در دولت سیزدهم باید میزان توجه مدیران به بخش اطلاع‌رسانی و ارتباطات باشد.

رضازاده با بیان اینکه چالش دوم ساختاری و تشکیلاتی است، اذعان کرد: روابط عمومی ها در دستگاه‌های اجرایی با توجه به اهمیتی که اطلاع‌رسانی و ارتباطات دارد باید دارای تشکیلات باشند، تشکیلات مستهلک و قدیمی مربوط به سال ها و یا حتی چند دهه قبل با وظایف امروز روابط عمومی و سیستم رسانه و ارتباطات همخوانی ندارد و باید به روز باشد لذا پیشنهاد می‌شود که روابط عمومی ها در سطح معاونت به وظایف خود بپردازند؛ که نه تنها این اتفاق تاکنون رقم نخورده بلکه در برخی از بخش‌های دولت نسبت به ادغام و کوچک سازی روابط عمومی هم اقدام شده است.

وی ادامه داد: چالش نیروی انسانی مشکل سوم روابط عمومی است، با توجه به فناوری، خلاقیت، نوآوری و سرعت بالای کار رسانه‌ای و ارتباطی در جامعه و زیست جهان ما، نیاز است از نیروی کار آزموده، متخصص، کارشناس و خبره در این حوزه استفاده شود.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با ارائه دو پیشنهاد در حوزه نیروی انسانی گفت: امکان جذب نیروی کارشناس برای روابط عمومی فراهم شود و سازمان استخدامی جذب نیروی انسانی برای این بخش را تسهیل کند که این کار می تواند از طریق یک آزمون متمرکز توسط کارشناسان حوزه روابط عمومی انجام شود.

وی افزود: قانون مشاغل سخت و زیان آور شامل حال خبرنگاران شده، پیشنهاد دوم این است که از آنجایی که روابط عمومی نیز کار پراسترس، شبانه روزی و سخت است، روابط عمومی هم به مشاغل سخت اضافه شود.

رضازاده با بیان اینکه چالش چهارم ردیف اعتباری و برنامه و بودجه است، گفت: یکی از اشکالات اصلی در روابط عمومی این است که روابط عمومی های دولت ردیف بودجه مستقل ندارند که خواهشمندیم دولت به این موضوع رسیدگی کند و هم در برنامه هفتم توسعه رسانه از جایگاه خوبی برخوردار باشد و هم در بودجه ۱۴۰۲ برای روابط عمومی بودجه مستقل در نظر گرفته شود تا با برنامه و بودجه مشخص پاسخگوی کار خود باشد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی در پایان اظهار داشت: این نگرش باید در مدیران به وجود آید که هزینه کردن برای روابط عمومی هدر رفت منابع نیست بلکه سرمایه گذاری با سود مضاعف است و چنانچه در زمان مناسب هزینه نشود ضررهای به مراتب بالاتری خواهد داشت.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=15970