حمایت وزارت جهاد کشاورزی از صنعت روغنکشی عملیاتی شد

محمد جعفری دبیر صنعت روغن کشی اعلام کرد:. صنعت روغن کشی عملیاتی شد/ شرکت پشتیبانی امور دام حمل دانه سویا به کارخانه جان را آغاز کرد

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور ، محمد جعفری  دبیر  انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران در گفت و گو با پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، خاطرنشان کرد: پس از اعلام سیاست های وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر جایگزینی واردات دانه سویا به جای محصولات نهایی کنجاله سویا و روغن خام به منظور ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در داخل کشور و استفاده از پتانسیل صنعت روغنکشی، صبح. امروز نخستین. محموله دانه سویا توسط  شرکت پشتیبانی امور دام به مقصد کارخانجات روغنکشی حمل شد.
وی افزود: این برای نخستین بار است که دولت برای تامین بخشی از نیاز کنجاله سویا و روغن خام کشور، واردات دانه سویا را به جای محصولات نهایی در دستور کار خود قرار داده است.
جعفری گفت: بر اساس توافقات انجام شده تحویل دانه به کارخانجات با بازپرداخت وجه 89 روزه انجام می شود و در صورت نیاز شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت بازرگانی دولتی ایران می توانند بخشی از ذخایر راهبردی خود را از کنجاله و روغن خام استحصالی این دانه ها تامین نمایند کنند.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=15846