۵ هزار تن گوشت مرغ وارداتی در بازار توزیع شد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اعلام اینکه پنج هزار تن گوشت مرغ وارداتی در بازار توزیع شده، گفت: مقادیر زیادی گوشت مرغ از ترکیه وارد کشور شده و قراردادهای جدیدی برای واردات این محصول بسته شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، بازار مرغ در سال جدید با نوسانات زیادی همراه بوده است به همین دلیل وزارت جهاد کشاورزی مجوز واردات ۵۰ هزار تن گوشت گرم مرغ را صادر کرد که مقادیری از آن وارد کشور شده است.

از طرف دیگر با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز محموله‌های زیادی گوشت منجمد گوسفندی و گوساله نیز وارد کشور شده است، به همین دلیل در کنار عرضه دام‌های داخلی، این سیاست توانسته به کاهش محسوس قیمت گوشت قرمز کمک شایانی کند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در خصوص وضعیت واردات گوشت سفید و قرمز به کشور گفت: با توجه به مجوز اخذ شده برای واردات گوشت مرغ گرم، شرکت پشتیبانی امور دام تاکنون ۵ هزار تن گوشت مرغ گرم وارد کرده است.

وی با بیان این که مبدا وارداتی این کالای اساسی ترکیه بوده است، بیان کرد: قراردادهای جدیدی برای واردات گوشت گرم مرغ با برخی کشورها امضا شده و تا زمانی که نوسانات بازار کنترل شود، این فرایند ادامه‌دار خواهد بود.

سلامی در بخش دیگری از سخنان خود گریزی به واردات گوشت قرمز نیز زد و گفت: خوشبختانه در دو ماه گذشته ۱۰ هزار تن گوشت قرمز وارد کشور و در سطح بازار توزیع شد. این امر سبب کاهش قیمت گوشت گوسفندی و گوساله در بازار شده است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام خاطر نشان کرد: میانگین قیمت گوشت منجمد گوسفندی تنظیم بازاری عرضه شده در بازار ۱۵۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم و میانگین قیمت گوشت منجمد گوساله تنظیم بازاری نیز ۱۴۰ هزار تومان است، البته با توجه به نوع گوشت قرمز قیمت‌ها متفاوت است.

منبع: ایانا

دیدگاه ها غیرفعال است