دولت درحالی به استقبال تنظیم بازار عید ۹۷ می رود که قیمت اکثر کالاهای اساسی با رشد چشمگیری مواجه بوده و البته دولتمردان معتقدند مشکلی در این زمینه پیش روی آنان وجود ندارد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل ازخبرنگار مهر، حدود یک ماه به شب عید باقی مانده و دولت در حالی برای تنظیم بازار کالاهای اساسی تلاش می کند که این روزها بازار حال چندان خوبی ندارد و اغلب کالاها با افزایش قیمت چشمگیر مواجه شده‌اند. ‌

گوشت گوسفندی، برنج و تخم مرغ از جمله محصولاتی هستند که طی ماه‌ها و روزهای اخیر با رشد قیمت مواجه بودند ضمن اینکه طی این روزها قیمت مرغ نیز در بازار نسبت به گذشته مقداری افزایش یافته است.

برهمین اساس، قیمت برنج هندی طی بیش از دوماه اخیر حدود ۳۰ درصد گران شده و تمام تدابیر دولت برای کنترل بازار این محصول تاکنون ناکام مانده است.

قیمت گوشت گوسفندی به ۴۳ هزار تومان رسید/افزایش قیمت مرغ

یکی دیگر از اقلامی که طی هفته های اخیر قیمت آن افزایش یافته، گوشت گوسفندی است، که به گفته علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی هم اکنون نرخ هرکیلوگرم شقه بدون دنبه برای عرضه به مصرف کنندگان بین ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان است.  

در همین زمینه ملکی درباره آخرین وضعیت بازار گوشت گوسفندی با بیان اینکه طی ۱۰ روز اخیر هیچگونه افزایش قیمتی در این حوزه اتفاق نیفتاده است، افزود: دولت تمهیداتی را برای تنظیم بازار گوشت اتخاذ کرده و قرار است حجم واردات افزایش یابد؛ ضمن اینکه شرایط آب و هوایی مساعدتر می شود و دام به سهولت در دسترس قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه برای مصرف کننده بین ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان است، گفت: گاهی در برخی مناطق به دلیل کسادی بازار، محصول با نرخ کمتری هم عرضه می شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی همچنین از کاهش ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومانی قیمت دام زنده خبر داد و افزود: اگر روند واردات تسهیل شود ما مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

ملکی با بیان اینکه در اسفندماه نیز بره های نو وارد بازار خواهند شد، ادامه داد: از ۱۰ الی ۱۵ اسفندماه عرضه بره های نو به بازار افزایش می یابد و شرایط مساعدتر خواهد شد.

همچنین طبق اعلام اتحادیه پرنده و ماهی قیمت مرغ آماده طبخ روز ٥ شنبه ٢٦ بهمن ماه جاری در مراکز خرده فروشی به ٨٣٠٠ تومان، عمده فروشی درب کشتارگاه ٧٤٠٠ تومان و پخش ٧٥٥٠ تومان رسید.

تمهیدات دولت برای تنظیم بازار عید ۹۷

در این  شرایط باید دید دولت چه تدابیری را برای تنظیم بازار عید ۹۷ اتخاذ می کند. البته مسئولان دولتی معتقدند مشکلی در این زمینه وجود ندارد و همه چیز طبق روال در حال برنامه ریزی و انجام است.

در همین راستا حمید ورناصری،مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام اقدامات اساسی را برای تنظیم بازار گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ انجام داده است، اظهارداشت: ما برای همه استانها سهمیه تخصیص دادیم و این سهمیه ها را نیز به سراسر کشور ارسال کردیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه توزیع با قیمت مصوب به سراسر کشور اعلام شده است، افزود: همه متقاضیان، فروشگاه های زنجیره ای، صنوف، مراکز مصرف عمده مانند ارتش، تعاونی های مصرف وزارت خانه ها و سازمان ها و غیره می توانند مراجعه کنند و این کالاها را با قیمت مصوب دریافت نمایند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه گوشت مرغ برای فروشگاه ها و مراکز اصلی عرضه، ۵۸۰۰ تومان و  برای مصرف کننده نهایی ۶۲۰۰ تومان در حال عرضه است، گفت:  گوشت گوسفندی به صورت تازه در غرفه های سازمان میادین و فروشگاه های زنجیره ای با قیمت مصوب در حال عرضه است، گوشت منجمد گوساله نیز به وفور به همه مراکز استانها در سراسر کشور ارسال شده  و به متقاضیان عرضه می شود.

وی افزود: لاشه تازه گوسفندی با قیمت ۳۳ هزار تومان عرضه می شود؛ قیمت گوشت منجمد برزیلی را هنوز برای مصرف کننده نهایی اعلام نکرده ایم به دلیل اینکه شرایط قیمتی در بازار مناسب است اما قیمتی که ما عرضه می کنیم خیلی پایین تر از نرخ بازار است.

عرضه مرغ، گوشت و تخم مرغ بدون محدودیت در سراسر کشور 

ورناصری درباره اینکه آیا حجم عرضه گوشت قرمز گرم و منجمد، گوشت مرغ و تخم مرغ در بازار مشخص شده است؟، اظهارداشت: ما در این زمینه هیچ محدودیتی برای حجم عرضه قائل نشدیم و اعلام کردیم متناسب با تقاضا عرضه صورت بگیرد.

ورناصری با اشاره به اینکه پیش از این توزیع  تخم مرغ را  نیز بر مبنای وارداتی که انجام می شد، انجام می دادیم، اضافه کرد:خوشبختانه اخیرا خود شرکت پشتیبانی امور دام نیز حجم زیادی از این محصول را وارد کرده، محموله های شرکت از روز سه شنبه وارد کشور شده و به  تمام فروشگاه های زنجیره ای، غرفه های سازمان میادین و صنوف اعلام آمادگی کرده ایم و در حال عرضه به متقاضیان هستیم.

وی قیمت هر شانه تخم مرغ وارداتی توزیعی توسط شرکت پشتیبانی امور دام را ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد.

ورناصری درباره اینکه آیا واردات تخم مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام ادامه خواهد یافت؟، گفت: ما حتما به منظور عرضه و ذخیره سازی این کار را انجام خواهیم داد.

وی درباره اینکه این واردات از چه کشورهایی انجام می شود؟، افزود: از کشورهای مختلفی این کار انجام می شود، عمده واردات از ترکیه صورت می گیرد اما درباره کشورهای دیگر نیز ما درخواست داشتیم. از آسیای میانه، اوکراین، مجارستان و اسپانیا نیز متقاضیانی هستند و می خواهند واردات انجام دهند.

ورناصری توضیح داد: قبلا نیز واردات انجام شده بود و سایر واردکنندگانی که واردات می کردند در قالب قراردادهایی که با شرکت پشتیبانی امور دام منعقد کرده بودند، محموله های خود را برای تنظیم بازار از طریق این شرکت وارد مراکز عرضه می کردند. ما زمانی که مشاهده کردیم حجم واردات مقداری کم است، خود ما نیز در کنار سایر واردکنندگان اقدام به واردات کردیم و چون توان واردات شرکت خیلی بالاتر بود، ما موفق شدیم حجم زیادی از این محصول را وارد کشور کنیم.

واردات ۱۰ هزارتن تخم مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام برای تنظیم بازار 

این مقام مسئول دولتی درباره اینکه چه میزان تخم مرغ وارد کشور شده است؟، افزود: ما در مرحله اول ۱۰ هزارتن برنامه واردات داریم.

ورناصری با بیان اینکه عرضه تخم مرغ وارداتی در فروشگاه های زنجیره ای، غرف میادین و... آغاز شده است، گفت: عرضه گوشت در بازار مدت زیادی است که انجام می شود و در هیچ مقطعی قطع نشده است، عرضه تخم مرغ نیز حدود یک ماه و نیم است که متناسب با شرایط بازار و نوساناتی که وجود داشته، انجام می شود و درحال حاضر حجم عرضه آن را به دلیل شرایطی که وجود دارد، افزایش داده ایم.

وی اضافه کرد: عرضه مرغ را به تازگی آغاز کرده ایم و از هفته قبل به همه استانها برنامه توزیع را اعلام کرده ایم؛ به دلیل اینکه تاکنون شرایط قیمتی این کالا مناسب بود و نوسانی در این زمینه نداشتیم، البته الان نیز وضعیت مساعد است.

واردات گوشت قرمز با ارز مبادله ای

ورناصری درباره مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه افزایش قیمت ارز باعث شده مشکلاتی در واردات گوشت قرمز به وجود بیاید، ادامه داد: واردات گوشت گوسفندی با ارز مبادله ای انجام می گیرد بنابراین دولت اجازه نداد نوساناتی که در قیمت ارز رخ می دهد تاثیری بر بازار گوشت گوسفندی داشته باشد، به همین دلیل است که نرخ ۳۳ تومان این نوع گوشت همچنان ثابت مانده است.

وی تاکید کرد: بنابراین نوسانات قیمت ارز نقشی در این موضوع نداشته و حداقل  در بازار اعمال نشده است اگر هم اتفاقی افتاده، مابه التفاوتی بوده که دولت آن را پرداخت کرده و وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام اجازه ندادند که التهابات بازار ارز تاثیری بر قیمت مصرف کننده داشته باشد و مصرف کنندگان آسیب ببینند.

ورناصری با بیان اینکه عرضه این کالاها در بازار با توجه به فرارسیدن ایام عید حتما ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: حتما هم متناسب با میزان تقاضا ما میزان عرضه را تنظیم خواهیم کرد.

Image سرپرست پشتیبانی امور دام لرستان خبر داد: ۳۰۵ تن گوشت قرمز منجمد در لرستان توزیع شد/ اختصاص ۱۰۰ تن گوشت گرم
دوشنبه, 26 آذر 1397
سرپرست پشتیبانی امور دام لرستان از توزیع 305 تن گوشت قرمز ارزان در این استان طی سه... Read More...
Image گرانی گوشت گرم بدلیل کاهش واردات است
دوشنبه, 26 آذر 1397
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به افزایش نرخ گوشت گرم در بازار... Read More...
Image مدیرکل پشتیبانی امور دام استان مازندران خبر داد: ادامه توزیع مرغ و گوشت قرمز منجمد در مازندران
دوشنبه, 26 آذر 1397
سید مصطفی ابراهیمی گفت: به منظور کنترل بازار مرغ های منجمد با قیمت 8 هزار و 900 تومان... Read More...
Image توزیع مرغ منجمد توسط پشتیبانی اموردام استان گلستان با قیمت مصوب در سطح استان آغاز گردید
دوشنبه, 26 آذر 1397
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، جامی مدیرکل استان گلستان... Read More...
Image بازدید نماینده مردم قزوین از اداره کل پشتیبانی امور دام استان
یکشنبه, 25 آذر 1397
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی از روند فعالیتهای اداره کل پیشتیبانی امور... Read More...
تعامل و هم اندیشی مدیران ستادی برعملکرد ادارات کل و بازدید از استان تهران
یکشنبه, 01 مرداد 1396
پیرو نامه شماره 32/28716 مورخ 1396/03/20 منضم به مصوبات دومین جلسه شورای مدیران ستادی... Read More...
بررسی علل عدم بازارپسندی مرغ منجمد و رفع چالشهای موجود در کشتارگاههای طیور کشور
یکشنبه, 01 مرداد 1396
در راستای وظیفه محوله بر شرکت پشتیبانی امور دام کشور در خصوص خرید مرغ مازاد... Read More...

چنانچه  پیشنهاد،نظر و یاشکایتی دارید

میتوانید از طریق سامانه شکایات و نظرات پیغام خود را برای ما ارسال کنید و آن را پیگیری نمایید

ورود به سامانه

  • تودیع و معارفه مدیر کل امور اداری و سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی و تشکیلات در مورخه 1397/07/30
  • تودیع و معارفه مدیر کل امور اداری و سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی و تشکیلات در مورخه 1397/07/30
  • تودیع و معارفه مدیر کل امور اداری و سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی و تشکیلات در مورخه 1397/07/30
  • تودیع و معارفه مدیر کل امور اداری و سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی و تشکیلات در مورخه 1397/07/30
  • تودیع و معارفه مدیر کل امور اداری و سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی و تشکیلات در مورخه 1397/07/30
  • تودیع و معارفه مدیر کل امور اداری و سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی و تشکیلات در مورخه 1397/07/30
  • تودیع و معارفه مدیر کل امور اداری و سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی و تشکیلات در مورخه 1397/07/30
  • تودیع و معارفه مدیر کل امور اداری و سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی و تشکیلات در مورخه 1397/07/30

دسترسی همکاران

 

آدرس :تهران-میدان ونک-خیابان برزیل شرقی-پلاک33

تلفن گویا:82971

گالری

آمار بازدیدکنندگان

امروز
این هفته
این ماه
همه روزها
1850
30842
194785
3943108


آی پی شما:3.82.24.132