ذخیره گوشت مرغ در کشور در آستانه ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی گفت: برنامه‌های لازم جهت تولید و ذخیره‌سازی گوشت مرغ و رفع نیاز مردم در روزهای پایانی سال، آغاز سال جدید و ماه مبارک رمضان صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، حسین دماوندی‌نژاد در حاشیه همایش طیور در تبریز در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر در ارتباط با وضعیت عرضه و تقاضای گوشت مرغ در کشور و تنظیم بازار مرغ در ایام پیک مصرف روزهای پایانی سال و آغاز سال جدید که همزمان با ماه مبارک رمضان خواهد بود، گفت: قطعا مباحث مربوط به گوشت مرغ و تخم مرغ در بازار به عنوان کالاهای اساسی همواره مورد توجه و اهمیت مردم و دولتمردان قرار دارد. در حالی که حدود ۹ ماه از اجرای طرح عظیم اصلاح ساختاری اقتصادی در بخش کشاورزی و بخصوص در زیربخش طیور می‌گذرد و بزرگی این طرح در ابتدا نگرانی‌هایی را در مورد وارد آمدن آسیب‌های جبران‌ناپذیری به بخش کشاورزی ایجاد کرده بود، خوشحالیم اعلام کنیم با تلاشی که در همه عرصه‌ها در کشور به خصوص در وزارت جهادکشاورزی صورت گرفت، این امر در ۳۲ استان مدیریت شد.

وی افزود: برنامه‌های لازم جهت تولید و ذخیره‌سازی و رفع نیاز مردم صورت گرفته است و به اندازه‌ای در شرایط مطلوب به سر می‌بریم که حتی امکان صادرات تولیدات بخش طیور اعم از گوشت و تخم‌مرغ از استان آذربایجان شرقی مهیاست.

دماوندی‌نژاد در ارتباط با تسهیلات و حمایت از مرغداران و نوسازی واحدهای دامی سنتی گفت: در ارتباط با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها مقرر بود مبلغ ۲۰ همت تسهیلات بانکی در اختیار این بخش قرار گیرد، بخشی از این تسهیلات دریافت شده و بخش دیگری نیز در حال دریافت است.

وی ادامه داد: بخش دیگر نیز تسهیلات برنامه‌ای است که برای بهبود اماکن تولیدی مدنظر قرار گرفته است. در این بخش عقب‌افتادگی‌هایی وجود دارد که هم برای این استان و هم کل کشور در برنامه بودجه هفتم با عزم جدی در خصوص ارتقای سطح تسهیلات بهسازی و نوسازی واحدهای دامی اقدام خواهد شد.

دسترسی آسان به این صفحه
چاپ
پست الکترونیک

لینک کوتاه مطلب

https://iranslal.com/?p=16037